Дії
над звичайними дробами.
Розв’язування
вправ.
Мета: систематизувати знання з теми: «Додавання та
віднімання дробів»;удосконалити
обчислювальні уміння і навички;
розвивати логічне
мислення, інтерес до математики, впевненість у своїх силах; виховувати самостійність,
уважність.
Методична мета: використання групової форми роботи та
інтерактивних вправ з метою формування навичок самооцінки та рефлексивного
аналізу.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Привітання.
Вже протягом декількох
уроків ми з вами працюємо над діями з дробами. Давайте подивимось, як здобуті
нами знання допоможуть при розвязанні завдання.
II. Актуалізація опорних знань.
Отже, спочатку пригадаємо основні правила про дроби:
•
Що показує
знаменник дробу?
•
Що показує
чисельник дробу?
•
Що означає риска
дробу ?
•
Який дріб
називають правильним?
•
Який дріб
називають неправильним?
•
Як порівняти
дроби з однаковими знаменниками?
•
Як порівняти
дроби з однаковими чисельниками?
•
Як додати дроби з однаковими знаменниками?
•
Як відняти дроби з однаковими знаменниками?
•
Що є добутком двох дробів?
• Як помножити дріб на натуральне число?
Зараз на екрані
будуть по черзі зявлятися завдання, ваше ціль записати в зошит номер завдання,
і прослухавши умову , розв’язати, обрати правильну відповідь і для кожної
правильної відповіді записати букву.
Починаємо!
перше завдання….записали відповідь, далі увага на екран – правильна відповідь –
і запишіть з права від неї літеру…..Далі
випишіть у рядочок , всі ваші букви, їх повинно бути 8 і вони можуть
повторюватись, вам необхідно скласти слово .
Підсказка-
це слово про дроби.(Відповідь учнів)( звичайні).
IIІ.
Мотивація навчальної діяльності
Ви добре знаєте історію винайдення звичайних дробів, тобто вони стали
необхідною частиною в житті людини. Проте
загального способу для позначення всіх дробів, як це прийнято тепер, коли
чисельник записують зверху, знаменник знизу, а між ними ставлять риску, в давні
часи не було. При виконанні обчислень стародавні єгиптяни зображали дроби,
ставлячи крапку над знаменником. Окремі дроби мали спеціальні назви. Наприклад,
- треть, - півтреть, - п’ятина, - десятина, тощо. А дії з звичайними дробами
завдавали людям надзвичайних труднощів.
Англійський чернець свого часу, писав: “ світі є багато речей, але немає
нічого важчого, як чотири дії арифметики”.
Тоді ж і виникло німецьке прислів’я “попасти в дроби”, що означало
опинитися в скрутному становищі. А причина, звичайно, полягала в тому, що не
було встановлено необхідних правил виконання дій з дробами. Але ми з вами знаємо все про звичайні дроби
і без труднощів зможемо виконати будь-яку дію над ними.
Формування умінь і навичок.
До нас
сьогодні в гості завітали казкові герої,які багато знають про дроби та щоб з ними познайомитися ,спочатку нам треба
розв’язати завдання.
Для цього на кожній парті
лежить завдання, спочатку самостійно розв’язує, потім в парі, а потім групи з
чотирьох.
А зараз протягом 3 хв.
Обговоріть , яке з завдань для Вас було найцікавішим, чому?
Найскладніше, чому? А які оцінки ви
отримали в групах?
Далі відповідає група. (керівник)
V. Підсумок уроку
V. Підсумок уроку
А тепер подивимось хто завітав до нас у гості) (
секретарі по черзі відкривають картинку.)
Хто це? (учні)- кай і Герда з казки Ганс Христиан Андерсена «Снігова королева»
А чи знаєте яке відношення мають ці герої до
дробів.
Коли кай був у полоні…..
VІ. Домашнє завдання.
Відкрили щоденники і записали д/з
на середу 4 урок.
VІІ. Рефлексія
Учитель.
J —
«Я все зрозумів, розв’язав все правильно».
K — «Мені була
зрозуміла більша частина матеріалу, але я ще іноді
допускаю помилки».
допускаю помилки».
L —
«Я майже нічого не зрозумів, ще багато складно».
При виконанні завдань, я
отримав ___
балів.
Кожен учень обводить
потрібний варіант відповіді.
Оцінювання вчителем
Немає коментарів:
Дописати коментар